Pasowanie pierwszaków na czytelników MGBP w Siewierzu

pasowsanie123 listopada uczniowie klasy I udali się do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu, aby zostać jej pełnoprawnymi czytelnikami. Aby tak się stało musieli zostać pasowani. Wcześniej jednak Pani Jola, nasza ulubiona bibliotekarka, zapoznała uczniów z Regulaminem biblioteki, a z niego dowiedzieli się między innymi jak wypożyczać i zwracać książki oraz jak o nie dbać. Gdy już pierwszaki dowiedziały się jak należy zachować się w takim miejscu jakim jest biblioteka, odbyło się uroczyste pasowanie. Tego aktu dokonali zaproszeni goście, a mianowicie panowie policjanci. Spotkanie to było także okazją do wysłuchania opowieści zaproszonych gości dotyczących ich wykonywanego zawodu. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy z uczniów otrzymał dyplom, wybraną przez sebie książeczkę oraz lizaka.

Z tego miejsca klasa I wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za zaproszenie i ekscytujące spotkanie z zaproszonymi gośćmi.

Beata Pieprzyk

pojemnik_na_baterie.jpg