SPOTAKNIE Z BRZYDKIM KACZĄTKIEM

Swansong17 października 2017 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli klasy I – II oraz starszy oddział przedszkolny wraz ze swoimi opiekunami wyruszyli do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spotkanie z Brzydkim kaczątkiem.

Któż nie zna tejże opowieści o perypetiach młodego łabędzia, który na swej drodze ku dorosłemu życiu musi stawić czoła wielu upokorzeniom ze strony swoich najbliższych? Dopiero jego przemiana w przepięknego łabędzia sprawia, że kaczątko zostaje zaakceptowane przez otaczający je świat.

Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia poruszał temat tolerancji i zwracał naszą uwagę na problem odmienności wskazując, iż trzeba ją akceptować oraz być wrażliwym i reagować na każdy przejaw agresywnego zachowania, którego przyczyną może być fakt, że ktoś jest inny. W dobie współczesnego świata, przepełnionego nienawiścią, jest to temat bardzo aktualny, a siła tejże ponadczasowej i jakże starej historii wzrasta i nabiera nowego wymiaru.

Nasi podopieczni z dużym zaciekawieniem obejrzeli profesjonalną grę trupy aktorów z wykorzystaniem wielu kolorowych kukieł. Wysłuchali wielu skocznych, wesołych piosenek przenikających się z humorystycznymi scenkami, a żywy plan przeplatał się z animacją przedmiotów. Dynamikę przedstawienia gwarantowała choreografia oraz ręcznie zdobiona i malowana, drewniana scenografia. Naszej uwadze nie umknęło także tradycyjne wzornictwo oraz motywy ludowe, które stworzyły nam wielobarwny świat ludzi i zwierząt.

Kiedy występ dobiegł końca z uśmiechami na buziach i pozytywnymi emocjami oraz wspomnieniami z obejrzanego spektaklu wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

Beata Pieprzyk

EFS_z_podpisem.jpg