Szkolny konkurs historyczno-religijny

"Stefan Kardynał Wyszyński, wielki patriota i Syn Maryi"

We wrześniu 2017 roku uczniowie kl. VI-VII wzięli udział w szkolnym konkursie historyczno-religijnym pod  hasłem „Stefan Kardynał Wyszyński, wielki patriota i Syn Maryi”. Celami konkursu były: prezentacja biografii Stefana Wyszyńskiego,  zaprezentowanie zmian ustrojowych wprowadzonych w wyniku jego działalności politycznej (uwięzienie Prymasa, „Non possumus”, list biskupów polskich do biskupów niemieckich), zwrócenie uwagi na duszpasterstwo Stefana Wyszyńskiego wśród narodu polskiego (Jasnogórskie śluby narodu, peregrynacja kopii Obrazu MB Częstochowskiej), rozwijanie zainteresowania historią współczesną kraju, zainspirowanie do poszukiwań wybitnych osobowości z dziejów państwa polskiego, prezentacja swojej twórczości w formie prezentacji multimedialnej.

Zadaniem uczniów było stworzenie prezentacji multimedialnej przedstawiającej biografię, oraz działalność polityczną, społeczną i duszpasterską Prymasa Tysiąclecia.

Na konkurs wpłynęło 15 prac wykonanych przez uczniów klasy VI i VII. Jury w składzie: Justyna Chudy i Paweł Korusiewicz, Barbara Pawińska oraz Urszula Szymiec dokonało następującej oceny:

I miejsce: Tymoteusz Mrzywka, kl. VII

II miejsce: Mikołaj Góral, kl. VI

III miejsce: Patryk Rzepkowski, kl. VI

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorzy: Urszula Szymiec, Barbara Pawińska

pojemnik_na_baterie.jpg