Zielona Szkoła w Darłówku

Uczniowie naszej szkoły w terminie 4.06 – 18.06.2017r. przebywali na zielonej szkole. W wyjeździe wzięło udział 13 uczniów klasy III, 6 uczniów klasy IV i 2 uczniów klasy VI, łącznie 21 dzieci. Celem wyjazdu było kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu oraz wyrabianie proekologicznej postawy. Uczniowie klasy III dostali dofinansowanie WFOŚiGW w Katowicach.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

• piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,
  • gry i zabawy na plaży, placu zabaw i boiskach sportowych na terenie ośrodka wypoczynkowego,
  • wycieczka autokarowa do Kołobrzegu,
  • wycieczka autokarowa do Jarosławca, zwiedzanie muzeum bursztynu, zwiedzanie chaty rybaka
  • rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem Kołobrzegu, oraz imprezą Piracką
  • przejażdżka tramwajem wodnym do Darłowa, zwiedzanie miasta
  • dyskoteki,
  • animacje plastyczne,
  • animacje z chustą klauza,
  • animacje  Mam Talent,
  • zajęcia sportowe,
  • wyjście do Parku Wodnego Jan
  • udział w zajęciach Przyroda bez tajemnic
  • udział w teatrzyku profilaktycznym  pt: Morska Opowieść
  • Chrzest morski na plaży
  • Gwiezdny teatr

Dzieci wróciły zadowolone, opalone, wypoczęte, pełne niezapomnianych wrażeń.

Aneta Tyburkiewicz

Barbara Pawińska