OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

W styczniu bieżącego roku Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie ogłosiła Ogólnopolski Konkurs „Planszowe podróże po literaturze”, który swym patronatem objął Lubelski Kurator Oświaty.  Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie gry planszowej odwołującej się do utworów z kanonu literatury dziecięcej.

Do organizatorów wpłynęło 711 prac ze 145 szkół z całej Polski. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie i ostatecznie nagrodziło 65 gier i 107 autorów. Dodatkowo kwalifikacją do wystawy pokonkursowej uhonorowało też 12 prac.

Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Rychter i Anna Dudek z klasy 6 wykonały grę „ Plastusiowo” i zdobyły główną nagrodę, a gra „Jaś i Małgosia” autorstwa Karen Gibałki z kl. 4 została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.

Opiekunem w/w uczniów była Aneta Bednarz- nauczyciel języka polskiego.

Uczniowie naszej szkoły brali również udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Memory Master. Konkurs ten adresownay był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz klas IV-VI szkoły podstawowej. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego i stanowi pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa oraz motywowania uczniów do pogłębiania wiedzy językowej.

Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:

* Bartosz Skupień kl. IV- laureat II stopnia

* Jakub Cembala kl. IV- laureat III stopnia

* Michał Rzepecki kl. V- laureat II stopnia

* Mikołaj Góral kl. V- laureat III stopnia

* Jakub Drukała kl. V- laureat III stopnia

Opiekunem w/w uczniów była Magdalena Drezler- nauczyciel języka angielskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aneta Bednarz, Magdalena Drezler

EFS_z_podpisem.jpg