XVIII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III

Dnia 23 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu odbył się XVIII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III. W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Siewierzu, Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Żelisławic, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu.
      Uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi umiejętności liczenia w zakresie do 100 w obrębie czterech działań arytmetycznych. Rozwiązywali też zadania z treścią, obliczali obwody figur geometrycznych oraz rozszyfrowywali hasło ukryte pod rzymskimi znakami.
      I miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu Michalina Góral, II lokatę uzyskała Alicja Pawełczyk z Zespołu Szkól w Siewierzu, III miejsce zajął Radosław Gocyła – uczeń Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Żelisławicach.

ORGANIZATOR:
                                                                                                                                     Aneta Tyburkiewicz