Konkurs ortograficzny

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W ostatnich dniach lutego 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W pierwszym etapie, którym było dyktando, wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV- VI.
Do rozstrzygającej rundy zakwalifikowało się ośmioro uczniów:
• Natalia Grzyb i Julia Pawińska- kl. IV;
• Kacper Brzeziński, Jakub Drukała, Marcel Gala i Mikołaj Góral- kl. V
• Zuzanna Rychter i Anna Dudek – kl. VI
        Uczestnicy ostatniego etapu musieli wykazać się umiejętnością poprawnego zapisu listu, znajomością zasad pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną oraz prawidłowego stosowania interpunkcji w zdaniach pojedynczych i złożonych.
        Najlepsze wyniki w potyczkach ortograficznych uzyskali:

1. Mikołaj Góral- kl. V;
2. Marcel Gala- kl. V;
3. Zuzanna Rychter- kl. VI.

Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą szkołę w VIII Gminnym Dyktandzie Ekologicznym. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Aneta Bednarz

EFS_z_podpisem.jpg