KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV- VI

2 grudnia 2016r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Konkurs Recytatorski- „Poezja maluje świat” zorganizowany przez nauczyciela języka polskiego- Anetę Bednarz.

Celem konkursu było:

• propagowanie piękna poezji;

• kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich;

• rozwijanie uzdolnień dzieci.

Do udziału zgłosili się przedstawiciele klas IV- VI, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Jury, w składzie: Barbara Pawińska, Urszula Szymiec i Justyna Chudy, po wysłuchaniu prezentacji uczestników konkursu i wnikliwej analizie występów oceniło recytacje pod względem doboru repertuaru, interpretacji, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego i wyłoniło (zgodnie z regulaminem) laureatów:

I miejsce- Karen Gibałka- klasa 4

II miejsce- Patryk Rzepkowski- klasa 5

III miejsce- Daniel Oleszczuk- klasa 5

Wyróżnienie- Julia Pawińska- klasa 4

Zajęcie I miejsca jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w Finale Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Siewierzu. Zwycięzcy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Aneta Bednarz

polskabiega.jpg