Leśna Szkoła

Rozbudowa Leśnej Szkoły

W roku szkolnym 2022/2023 dzięki zaangażowaniu Rodziców, nauczycieli i pracowników naszej placówki powstała Leśna Szkoła, która w tym roku została wzbogacona o ścieżkę sensoryczną.

Jest to specjalny tor przeszkód, który ma za zadanie pobudzać receptory dotykowe w stopach lub dłoniach osób korzystających. Wykorzystuje się do jej stworzenia materiały i elementy o zróżnicowanych kształtach oraz fakturach.

Korzystanie ze ścieżki sensorycznej ma wiele zalet, wśród nich wymienia się między innymi:

- poprawę sprawności motorycznej,

- poprawę równowagi i koordynacji ruchowej,

- polepszenie percepcji wzrokowej oraz spostrzegawczości,

- pobudzenie receptorów czuciowych w stopach.

Dla możliwości doznania wszelkich zalet ścieżki sensorycznej konieczne jest korzystanie z niej na boso, aby móc stopami poczuć wszystkie elementy, z jakich jest ona wykonana. Codzienne korzystanie ze ścieżki sensorycznej  zalecane jest także w przypadku rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi lub autyzmem.

Urząd Miasta i Gminy Siewierz również postanowił dołożyć swoją cegiełkę do  uatrakcyjnienia Leśnej Szkoły i dofinansował drewnianą wiatę edukacyjną, która wyposażona została w tablice i gry edukacyjne oraz szafę do przechowywania pomocy dydaktycznych. Już teraz odbywają się tam lekcje, które są bardzo atrakcyjne dla naszych podopiecznych.

Wszystkim zaangażowanym w rozbudowę Leśnej Szkoły

Dziękujemy.