Drukuj

Ziemia w naszych dłoniach

Podsumowanie udziału w Gminnym Dniu Ziemi

Tegoroczne gminne obchody Dnia Ziemi, które zostały podsumowane Gminną Konferencją Ekologiczną w drugim tygodniu maja, były bogate w wiele aktywności. We wszystkich licznie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Przedstawiamy nasze sukcesy w gminnych ekologicznych przedsięwzięciach:

  1. Ekologiczna Gra Terenowa w Parku Miejskim w Siewierzu (5 kwietnia) - turniej przeznaczony dla trzyosobowych drużyn z najstarszych klas szkół gminnych. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Skrzypiec, Emilia Majewska i Marcel Szymkowski. Relację fotograficzną
    z wydarzenia można obejrzeć na zdjęciach
  2. Gminny Konkurs Ekologiczny – konkurs plastyczny rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. SP2 przekazała organizatorom prace kilkunastu uczniów. Można je zobaczyć tutaj

W Kategorii I – Praca plastyczna „Wiosenna Planeta” przeznaczonej dla uczniów klas I – III laureatem III miejsca został Szymon Lubiński.

W Kategorii III – Plakat „Planeta vs Plastik” przeznaczonej dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych II miejsce zdobyła Klaudia Cembala.

  1. W Gminnym Dyktandzie Ekologicznym, które odbyło się 16 kwietnia br., brały udział dwie nasze uczennice i w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej Wicemistrzynią Ortografii została Maria Przemyk.
  2. Gminna Konferencja Ekologiczna (8 maja) – podsumowanie kilkutygodniowych gminnych zmagań ekologicznych, w którym- jako widzowie- uczestniczyli wszyscy uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły. Celem konferencji była, jak co roku, edukacja z zakresu działań i postaw ekologicznych, a każda z uczestniczących szkół była zobowiązana do przygotowania
    i przedstawienia prezentacji na podany temat. Uczennice klasy VII – Klaudia Cembala, Natalia Góral, Nikola Klima oraz Gabriela Regulska zaprezentowały temat: „W jaki sposób poprawić stan środowiska przyrodniczego?”. W przygotowaniu prezentacji uczennice wykorzystały wyniki ankiety przeprowadzonej wśród rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim 51 ankietowanym, których sugestie i spostrzeżenia wpłynęły na jakość naszej prezentacji.

W przygotowanie uczniów do udziału w gminnych obchodach Dnia Ziemi zaangażowanych było wielu nauczycieli: wychowawcy klas, nauczyciele plastyki, języka polskiego, biologii i geografii.

Katarzyna Maciążek


Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 21st. Siewierz