Drukuj

Powitanie wiosny w SP nr 2

tree-nature-forest-grass-light-plant-985038-pxhere.com21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Był to jeden z ważniejszych dni w naszym szalonym wiosennym tygodniu. Świętowaliśmy w tym dniu Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami każdy z nas ubrał skarpety nie do pary.

Uczniowie klasy I przygotowali krótki muzyczno-recytatorski występ artystyczny, który wprowadził nas w wiosenny nastrój. Dzieci w zachwycających strojach wcieliły się w role między innymi Pani Wiosny, kwiatuszków, zwierzątek. Zatańczyły walczyk motyli i układ choreograficzny z chustą animacyjną.

Po części artystycznej udaliśmy się na podwórko gdzie powitaliśmy wiosnę, żegnając się czule z marzanną. Machaliśmy do niej, przybijaliśmy pożegnalne piątki, cieszyliśmy się z nadejścia wiosny i pięknej pogody.

Beata Pieprzyk

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 29th. Siewierz