W dniu 04 października 2016 klasy I-IV wybrały się do kina Cinema City w Katowicach na zajęcia  pt., ,Mój przyjaciel zwierzak” w ramach programu ,,Filmowy Świat Dziecka”.
Zwierzę to przyjaciel człowieka – nie jest  więc zabawką, którą można oddać, jak się znudzi. Podczas zajęć uczyliśmy się jak zachowywać się w obecności zwierząt, w jaki sposób można pomóc porzuconym zwierzętom oraz jak powinniśmy się troszczyć o naszych czworonożnych przyjaciół.
Po zajęciach udaliśmy się na film 3D pt.,, Sekretne życie zwierzaków”, który w sposób zabawny opowiada o życiu naszych pociech pod naszą nieobecność(gdy nie ma nas w domu). Zwierzaki prowadzą  swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach.

Jednak "Sekretne życie zwierzaków domowych" to przede wszystkim kino przygodowe, rozgrywające się w miejskiej scenerii i zwracające uwagę na dość ważki problem ludzkiej odpowiedzialności i wrażliwości wobec tych, których biorą pod swój dach.

Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.

Izabela Szczepańczyk

ztu.jpg