Sukces Weroniki w konkursie "Matematyka w geografii"
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie odbył się finał VII edycji Wojewódzkiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych "Matematyka w geografii". Nasza uczennica Weronika Kozerska zajęła piąte miejsce i wywalczyła tytuł finalistki! W etapie szkolnym wzięło udział 140 najzdolniejszych uczniów naszego województwa, a w etapie finałowym znalazło się 26 uczniów.
Zadania finałowe były bardzo zróżnicowane. Uczestnicy obliczali min. współczynnik feminizacji, całkowite plony i zbiory pszenicy w gospodarstwie oraz powierzchnię miasta na mapie wykonanej w danej skali.
Konkurs odbył się pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Rektora Politechniki Częstochowskiej. Tytuł finalisty będzie umieszczony na świadectwie ukończenia szkoły i daje Weronice dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym do szkoły średniej.
Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Maciążek,