Wycieczka na Targi Książki w Katowicach

Od wielu już lat media informują, że w Polsce spada ilość czytanych książek, a Polacy coraz rzadziej sięgają po książki. Wg niektórych osób przestaliśmy się wstydzić tego, że nie czytamy. Nasza szkoła, wychodząc na przekór temu przekonaniu, zachęca do tego, aby połknąć bakcyla czytania i sięgać po książkę nie tylko z obowiązku ale i dla rozrywki, miłego spędzania czasu.

4 listopada 2022 r. grupa 12 uczniów  klas VII-VIII wybrała się na wycieczkę, której celem były Targi Książki, organizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Oferta wydawnicza na Targach przyprawiała o zawrót głowy! Brali  w nich udział najwięksi wydawcy z całego kraju m.in.: Akapit-Press, Bellona, Egmont, Muza SA, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Świat Książki, Papilon, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Świętego Wojciecha, Zeszyty Literackie, Znak. Każdy uczeń mógł znaleźć dla siebie książkę, która trafiała w jego gust literacki.

Targi zachwyciły atrakcyjną ofertą programową; dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniach z autorami (m. in. z Waldemarem Cichoniem), w warsztatach, w konkursach, mogły również spróbować swoich sił  w testowaniu gier planszowych oraz zdobyć autografy znanych twórców literatury polskiej.
Wycieczka miała również charakter praktyczny, ponieważ przemieszczaliśmy się  środkami komunikacji publicznej. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż autobusem miejskim.

TargiK316038679 146228311489361 955909103734759373 n

pij_mleko.jpg