Drukuj

wszystkie smieci

 

Podsumowanie Akcji Sprzątania Świata 2022

 

Tegoroczna akcja Sprzątania Świata, przeprowadzona przez uczniów i przedszkolaków była bardzo skuteczna. Zebraliśmy łącznie kilkadziesiąt worków śmieci, kilkanaście opon, materace, łóżka i inne znaleziska z terenu wokół szkoły, pobliskich ulic i lasku za szkołą.

I mimo, że sprzątanie było efektywne, a pogoda ładna, humory popsuł dzieciom fakt znalezienia tak ogromnej ilości śmieci, szczególnie porzucanych w lesie. Najtrudniejsze do zrozumienia jest dla nas to, że śmieci te raczej nie są przywożone spoza gminy Siewierz, a pochodzą od naszych mieszkańców. Pomimo, że każdy ma możliwość odbioru odpadów zmieszanych i posegregowanych przez obsługującą gminę firmę oraz wywozu dodatkowych odpadów na PSZOK, znajdują się osoby, które bez skrupułów zostawiają po sobie na lata niechlubne ślady w lesie. Pocieszające jest to, że dzieci są świadome szkodliwości takiego postępowania i rozumieją jego negatywny wpływ na środowisko i komfort życia mieszkańców. Wierzymy, że edukacyjna funkcja przeprowadzonej akcji przyniesie skutek, a nasi uczniowie zawsze będą sprzeciwiać się takim praktykom. Relację fotograficzną zamieściliśmy na szkolnym profilu FB.

Tradycyjnie, wydarzeniu towarzyszył Szkolny Konkurs Plastyczny na plakat ilustrujący hasło akcji Sprzątania Świata, w tym roku: „Wszystkie śmieci są nasze”. Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom i uczniom, którzy wykonali piękne prace konkursowe.

Nagrody i dyplomy powędrowały do zwycięzców:

W kategorii „Przedszkole”:

I miejsce – Robert Karmański

II miejsce – Lena Pogorzelczyk

III miejsce – Alicja Moskalczyk oraz Weronika Przemyk.

W kategorii „Klasy I – III”:

I miejsce – Agata Nogaj

II miejsce – Julia Pogorzelczyk

III miejsce – Judyta Zajiczek

Wyróżnienia: Amelia Płatek oraz Szymon Gala.

W kategorii „Klasy starsze”

przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca: dla Marii Przemyk oraz Hanny Szymańskiej.

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane w galerii prac na korytarzu na pierwszym piętrze.

Katarzyna Maciążek

Akcje w których uczestniczymy

ztu.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 6th. Siewierz