Drukuj

 

 

Pasowanie na czytelnika 22

Pasownie na czytelnika

w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu

 


12 maja uczniowie klas I i II zostali zaproszeni przez Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu – Panią Paulinę Peterek na uroczyste pasowania na czytelnika. Jest to coroczna tradycja, która niewątpliwie należy do najprzyjemniejszych i jest szczególnie wyczekiwana przez naszych uczniów.
W tym roku spotkanie okazało się niezwykle ciekawe, bo odbyło się w stylu marynarskim. Jego główną atrakcją było spotkanie z najprawdziwszym marynarzem – panem Krzysztofem Kocotem. Pan Krzysztof pełni funkcję senior oficer refrigeration engineer i obecnie pływa na statku Bolette. Oprócz zapoznania przyszłych czytelników z zasadami korzystania z księgozbiorów i poznania biblioteki mieliśmy możliwość wysłuchania bardzo ciekawych opowieści gościa. Pytań było co niemiara! Uczniów najbardziej interesowały niezwykłe przygody z rejsów, które pan Krzysztof przeżył. Nie zabrakło również żartów. Pan marynarz wykazał się niespotykaną umiejętnością odnajdywania się w trudnych sytuacjach i wspaniale poradził sobie z trudnymi pytaniami dotyczącymi, np. Titanica i morskich potworów.
Po spotkaniu posypały się deklaracje ze strony naszych uczniów. Pan Krzysztof zainspirował szczególnie chłopców, którzy obiecali, że w przyszłości zostaną marynarzami. Trzymamy ich za słowo!
Ahoj, oficerze! Życzymy stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów!

 

Dagmara Małota-Machura

Joanna Żołądź


 

Akcje w których uczestniczymy

ztu.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 4th. Siewierz