3,14 - czyli dzień liczby Pi

14 marca obchodzimy dzień liczby Pi. Dziś lekcje matematyki miały w klasach starszych inny niż zwykle przebieg.

Na początek uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą liczby Pi i jej historii.

Następnie zapoznali się z zestawieniem słynnych matematyków, które przygotowali na padlecie uczniowie klasy VII i VIII.

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Starożytnych myślicieli przedstawili szóstoklasiści - przygotowali nie tylko osiągnięcia, ale również ciekawostki. Czy wiedzieliście, że Archimedes zginął zabity przez żołnierza, a Erastotenes zagłodził się na śmierć?

Uczniowie klasy V biorą udział w projekcie eTwinning "Matematyczny marzec 2022" i w ramach działań projektowych przygotowali prezentację zdjęć, które przedstawiają matematykę w naszym otoczeniu.

Na korytarzu możemy też podziwiać wystawę prac "Matematyka w geometrii ukryta", którą przygotowali uczniowie klasy IV.

Uczniowie próbowali odczytać cytaty o matematyce, które przygotowane były w aplikacji LearnigsApp, a na koniec rozwiązywali quizy kahoot.

Odczytaj cytat - link do quizu

Emocji było bardzo dużo!

Justyna Chudy