Spotkanie z Rogatkiem

dyplom kolejowe ABC

We wtorek 26 października w naszej szkole gościliśmy panią Kornelię i pana Patryka z Urzędu Transportu Kolejowego oraz Rogatka - sympatycznego nosorożca, bohatera ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Kolejowe ABC.

Nasi goście przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy V. Była to nagroda dla klasy za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie "Kolejowe ABC - Kolej na bezpieczeństwo".

W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w momencie zauważenia niebezpiecznej sytuacji w pociągu, na dworcu lub na peronie. Podczas wspólnego rozwiązywania zadań interaktywnych piątoklasiści poznali możliwości zakupu biletu, zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych, a także dowiedzieli się, jak ważną rolę przed przejazdem kolejowym pełnią rogatki. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Po zakończonych zajęciach wręczono dyplomy i upominki, a także zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

wych. klasy Justyna Chudy

EFS_z_podpisem.jpg