Nasza drużyna laureatem I miejsca w konkursie GEOMATI!!!

gemati

26 października 2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbyła się VIII edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno – Geograficznego GEOMATI pod patronatem Starosty Powiatu Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych naszego regionu, a jego celem było rozwijanie umiejętności matematycznych i geograficznych oraz międzydyscyplinarna operatywność zdobytej wiedzy. 18 zadań konkursowych obejmowało umiejętności matematyczne w treściach geograficznych, były wśród nich zadania testowe oraz quiz wiedzy geograficznej.

Do rywalizacji przystąpiło 11 dwuosobowych drużyn z zagłębiowskich szkół, ale to nasze dziewczyny Sara Cembrowska i Michalina Góral okazały się bezkonkurencyjne i zostały laureatkami 1 miejsca konkursu deklasując konkurencję. Dziewczyny po raz kolejny udowodniły, że posiadają szeroką wiedzę i umiejętności oraz że potrafią doskonale współpracować w grupie.

Oczekiwanie na wyniki konkursu wypełnił uczestnikom wykład dr Joanny Kubienieckiej z Instytutu Matematyki UŚ pt. ”Pączki i równania” dotyczący teorii rachunku prawdopodobieństwa.

Sara i Michalina przygotowywały się do konkursu pod okiem nauczycieli: matematyki - Justyny Chudy oraz geografii - Katarzyny Maciążek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

pij_mleko.jpg