Drukuj

Zakodowane lekcje matematyki

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie na lekcjach matematyki w klasach IV-VIII zmierzyli się z różnymi zadaniami, które zawierały elementy kodowania off line. Ćwiczenia kodowania wspomagają rozwój pamięci, koncentracji, logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię. 

Za udział w CodeWeek 2021 otrzymaliśmy certyfikat:

EU Code Week Participation Certificate

 

Zadania związane z szukaniem skarbu na mapie, odszyfrowaniem  napisów zapisanych alfabetem Morse'a lub szyfrem Cezara, tworzeniem obrazów tzw. "bloksów" lub odszukiwaniem wskazanych punktów na kratownicy sprawiły uczniom wiele przyjemności.

Efekty naszej pracy można zobaczyć na prezentacji, zapraszamy!

 

 

Justyna Chudy

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 27th. Siewierz