Drukuj

GDY EKSPERYMENTUJESZ W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ INWESTUJESZ – 23.09.2021r.

Uczniowie 23 września 2021r. w ramach zajęć „Gdy eksperymentujesz w swoją przyszłość inwestujesz” uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Akademię Nauki i Rozwoju w Żorach. W trakcie zajęć chemiczno-fizycznych uczniowie samodzielnie i wg wskazówek wykonywali serię doświadczeń. Mieli również możliwość wykrycia związków chemicznych w żywieniu wykrywając białko oraz skrobię. Próba Trommera, „hodowanie marchewek” była jednym z ciekawszych doświadczeń. Zastosowali proste wskaźniki alkacymetrycznych do ustalenia odczynu chemicznego różnych substancji obecnych w naszym otoczeniu. Dowiedzieli się, co to jest odczyn roztworu, skala pH i jak ją określić. Przygotowali swój własny wskaźnik alkacymetryczny oraz zbadali pH produktów codziennego użytku.

Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 2nd. Siewierz