Drukuj

 

 

 

1b

2a

3c

4d

e5

 

Akcja - „URATUJ MISIA" – WOPR ZAWIERCIE.

 

   24 maja gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu Pana Marcina Palmowskiego – ratownika WOPR Zawiercie, który- dla uczniów klas od 1 do 3 i dla dwóch oddziałów przedszkolnych- przeprowadził w ramach akcji „Uratuj Misia" dwie prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.
   Pan ratownik przypomniał dzieciom numery alarmowe oraz uczył zasad powiadamiania służb ratunkowych w razie niebezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku tonięcia i utraty przytomności ludzi. W sposób aktywny uczniowie nabywali umiejętności przeprowadzenia poprawnej resuscytacji - ćwicząc na fantomach, a przedszkolaki, ratując przyniesione z domu misie.    

   Zajęcia pokazały dzieciom, że przestrzegając określonych zasad bezpieczeństwa i odpowiednich procedur, mogą uratować komuś życie. Spotkanie było bardzo pouczające i ciekawe.

Katarzyna Wilczyńska

Akcje w których uczestniczymy

ztu.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 27th. Siewierz