,,Dzień na niebiesko”

2 kwietnia został uznany przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. ONZ oficjalnie zalicza autyzm do najgroźniejszych problemów zdrowotnych – obok AIDS, cukrzycy i raka. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też leku na autyzm. Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiany, dlatego też wiele osób z otoczenia traktuje dzieci z autyzmem jako niegrzeczne lub źle wychowane.

W Polsce wykrywany jest u 1 dziecka na 300. Dzień Autyzmu obchodzony jest od 2008 roku i ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności. Nasza szkoła solidaryzując się z osobami dotkniętymi autyzmem również włączyła się do akcji. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia mające na celu choć częściowe przybliżenie uczniom problemów związanych
z tym schorzeniem, a dzieci w przedszkolu wykonywały plakaty .

pedagog szkolny Izabela Szczepańczyk

szkola_bez_przemocy_small.jpg