SP2 w Operze Śląskiej

Następnym miejscem, które nasza szkoła odwiedziła, była Opera Śląska w Bytomiu. Wybraliśmy się tam 10 maja 2016r. Spektakl, który obejrzeliśmy, nosił tytuł "Kot w Butach". Był to balet w II aktach w 4 odsłonach, na podstawie baśni Charlesa Perreault’a.

Olśniewające wnętrze opery nas zachwyciło, ale dopiero to co zobaczyliśmy na scenie wprawiło nas w prawdziwe osłupienie. Muzyka na żywo, grana przez profesjonalną orkiestrę, wspaniali baletowi tancerze, komandosi tańczący break dance, bohaterowie tacy jak: Koziołek Matołek, Harry Potter, a porwanej księżniczki szukali światowej sławy detektywi! Ponadto szybka akcja, baśniowa scenografia i zjawiskowe kostiumy przeniosły nas w porywający świat bajki.

Każdemu gorąco polecamy obejrzenie tego baletu właśnie w Operze Śląskiej, gdyż dostarcza on wielu niezapomnianych przeżyć i inspiracji. Do Siewierza wróciliśmy bardzo zadowoleni i w świetnych nastrojach, czekając już na kolejny taki wyjazd.

Opracowała: Beata Pieprzyk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii zdjęć:

pojemnik_na_baterie.jpg