KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY
„ In der Märchenwelt der Brüder Grimm“

Przedmiotem konkursu było stworzenie komiksu
w języku niemieckim- krótkiej historyjki opisującej przygody dowolnie wybranego bohatera baśni braci Grimm, jednakże we współczesnych nam czasach.
Cele konkursu:

1. Motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, rozbudzenie ich ciekawości poznawczej.
  2. Podnoszenie poziomu umiejętności językowych dzieci i młodzieży.
  3. Zainteresowanie uczniów tematyką baśni Braci Grimm.
  4. Rozwijanie wyobraźni, pomysłowości, kreatywności, uzdolnień plastycznych.
  5. Rozwijanie w uczniach umiejętności uczenia się - organizowania własnego procesu uczenia się, oceniania swojej pracy oraz w razie potrzeby szukania informacji, wsparcia czy rady.
  6. Rozwijanie kompetencji społecznych – zdolności do konstruktywnego porozumiewania się, negocjowania, radzenia sobie z frustracją i stresem.

KAREN GIBAŁKA
z klasy VIII została laureatem I miejsca

w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Językowego „ In der Märchenwelt der Brüder Grimm”, zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

Joanna Cesarz

dyplomKB