konkurs I- III

dla klas I –III (online)

I CELE KONKURSU

1. Pielęgnowanie kultury języka ojczystego.
2. Rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji.
3. Krzewienie zamiłowania do literatury pięknej.
4. Poznanie pracy innych – konfrontacja dorobku.
5. Przygotowanie do uczestnictwa w XXVIII Finale Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Siewierzu.

II Regulamin

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I -III.
  2. Repertuar dowolny - 1 utwór poetycki (wiersz).
  3. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 3 min.
  4. Prezentacja zarejestrowana kamerą cyfrową z maksymalną wielkością pliku 300 MB.
  5. Należy nagrać własną prezentację poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (w telefonie) oraz przesłanie droga elektroniczną (skrzynka email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do organizatorki – Dagmary Machury.
  6. Rejestracja prezentacji powinna być wykonana w warunkach domowych, telefonem komórkowym w pozycji pionowej, z odległości 2-3 m - powinna być ujęta cała postać recytatora na neutralnym tle, bez użycia dodatkowych mikrofonów. Plik powinien być w jakości HD (nie wyższej), mieć wielkość maksymalnie - 300 MB. Nie powinien być montowany i udoskonalany po nagraniu. Czas nagrania musi spełniać wymogi czasowe zgodnie z regulaminem.
  7. Jury oceniać będzie:- dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika, jego wieku, itd.);- interpretacja utworów (dykcja, emisja, ekspresja);- ogólny wyraz artystyczny.
  8. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
  9. Zdobywcy I miejsc w Szkolnym Konkursie Recytatorskim będą reprezentowali szkołę w XXVIII Finale Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Siewierzu.
  10. Termin nadsyłania nagranych prezentacji: 10.03.2021r.

Dagmara Małota- Machura

pij_mleko.jpg