"Adonis ma gościa"

26 stycznia, dzięki projektowi TVP iTeatr, uczniowie z klas I-VI mogli obejrzeć spektakl teatralny Freda Apke pt. „Adonis ma gościa” przygotowany przez aktorów z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Uczniowie przebywający w świetlicy oglądali przedstawienie w szkole, zaś dzieci uczące się zdalnie oglądały spektakl z domów.

Sztuka opowiadała o tym, że przyjaźń może zdarzyć się wszędzie, nawet między papugą i wroną. W życiu Adonisa, który miał wszystko i uważał się za króla, niespodziewanie pojawił się Węgiel – zwykła uliczna wrona. Spotkanie bohaterów to zderzenie dwóch światów, które na tych zgoła niemających ze sobą nic wspólnego ptakach, wywarło ogromny wpływ i zmieniło ich życie. Pokazało, że mimo odmienności najważniejszy jest szacunek, a inny, nie znaczy gorsz. To historia o marzeniach, wolności, przyjaźni, szacunku, tolerancji i roli rodziny.

Dzieci, oglądając spektakl, żywo reagowały, śmiały się i wyrażały radość słysząc dialogi bohaterów i piosenki w ich wykonaniu. A po obejrzeniu sztuki dzieci uwieczniły bohaterów, wykonując prace plastyczne.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle.

Renata Chmielowska

Urszula Szymiec