DNI ZIEMI SIEWIERSKIEJ

singing-clipart-free-clip-art-images-830x76354. Dni Ziemi Siewierskiej odbyły się tradycyjnie w pierwszy, czerwcowy weekend.

4 czerwca uczniowie i przedszkolaki SP2 wraz ze swoimi wychowawcami zgromadzili się pod Miejsko Gminnym Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Siewierzu by wraz z innymi obywatelami Siewierza przemaszerować Żakinadą, w barwnym korowodzie, na błonia zamku.

Tuż po dotarciu pod zamek i uroczystym otwarciu święta naszego miasteczka mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze talenty wokalno - taneczne na dużej scenie. Prezentację naszej szkoły rozpoczęły maluchy, tańcząc tulinkowy taniec. Tuż po nich zaprezentowały się starszaki z wakacyjnym pląsem z pomponami. Klasy I, II i III przygotowały radosną piosenkę o latawcu falującym na wietrze. W tańcu połamańcu swoje zdolności choreograficzne ukazali zarówno ci młodsi, jak i ci starsi. W finałowej piosence pojawiła się grupa, która wykonała szałowy taniec w rytm muzyki Michaela Jacksona.

Tegoroczne Dni Siewierza były niezwykle udane!

Opracowała: Beata Pieprzyk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii zdjęć:

pojemnik_na_baterie.jpg
Wednesday the 24th. Siewierz