Drukuj

Krajowe Odznaki Jakości dla dwóch projektów SP 2

Dziś Krajowe Biuro eTwinning przyznało Krajową Odznakę Jakości dla projektu "Cosmic Challenge: Kosmos, gwiazdy i planety", w który zaangażowana była nasza szkoła.  Był to projekt międzynarodowy, w który zaangażowane były 23 placówki z Polski, Turcji, Azerbejdżanu, Ukrainy i Mołdawii. 

Projekt poszerzał wiedzę uczniów o kosmosie. W trakcie zajęć uczniowie budowali modele układu słonecznego, projektowali rakiety kosmiczne, brali udział w quizach dotyczących kosmosu. Rozwijali talenty manualne rysując logo oraz maskotkę projektu. Powstały ebooki o przygodach Kosmitka oraz zbiór opowiadań "Wycieczka na inną planetę". Przedszkolaki z innych placówek śpiewały piosenkę "W Układzie Słonecznym". Powstało zestawienie gier o kosmicznej tematyce, a na koniec projektowy kalendarz na rok 2021.

odznaka kosmos dla uczniów

Krajową Odznakę dostał również drugi projekt, w którym braliśmy udział - "Pokaż, co masz w portfelu". W tym przedsięwzięciu brało udział 6 polskich szkół. Projekt rozwijał kompetencje matematyczne uczniów.

Uczestnicy tworzyli wspólną netykietę oraz propozycje logo projektu. Powstała galeria monet i banknotów z całego świata, uczniowie tworzyli własne spersonalizowane banknoty oraz propozycje swoich środków płatniczych. Nauczyciele ułożyli wiele zagadek i gier związanych z pieniędzmi oraz oś czasu, która pokazywała rozwój środków płatniczych. Uczniowie byli autorami zadań tekstowych dotyczących walut, a także albumów z tytułami filmów, książek i piosenek oraz z powiedzeniami i przysłowiami związanymi z pieniędzmi. Powstało również zestawienie ciekawych "pieniężnych" chmur wyrazowych. 

odznaka uczniowska

Oba projekty były niezwykle bogate i różnorodne, a nasi uczniowie bardzo zaangażowani - za co serdecznie im dziękuję! Mam nadzieję, że następne eTwinningowe przygody będą równie udane.

Migawki z ciekawych zadań projektowych można obejrzeć w zakładce "Projekty eTwinning".

koordynator: Justyna Chudy

Akcje w których uczestniczymy

ztu.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 4th. Siewierz 2013