Drukuj

SP 2 razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Kolejny raz społeczność naszej placówki przystąpiła do świętowania tej rocznicy. 

Jak co roku UNICEF zwraca uwagę ludzi z całego świata na dzieci, które są w trudnej sytuacji życiowej. Tym razem poznajemy dzieci z Jemenu, kraju ogarniętego od pięciu lat wojną domową. W czasie konfliktów zbrojnych cierpią wszyscy, ale najbardziej dzieci. Giną lub są ranne w wyniku walk, często zostają okaleczone do końca życia, zostają sierotami. Dzieci nie chodzą do szkół, są pozbawione dachu nad głową. Najmłodsi mają utrudniony dostęp do wody pitnej, dzieci są niedożywione.  

UNICEF przygotował krótki film o Jemenie, a także quiz dotyczący praw dziecka. Zapraszam do obejrzenia:

link do filmu

link do quizu

 

Kolorem kojarzonym z UNICEF jest niebieski. Dziś uczniowie naszej szkoły zakładali na zajęcia zdalne ubrania w tym kolorze, jako symbol współczucia dla wszystkich dzieci, które są w trudnej sytuacji życiowej.

 

collage4

 

 

 

collage

 

collage2

 

 

collage 5

Justyna Chudy, koordynator akcji

 

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 18th. Siewierz