„MISTRZ MATEMATYKI KLAS TRZECICH”

matJak co roku, już od szesnastu lat, w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XVI Gminny Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych o tytuł „ Mistrza matematyki klas III”. W tym roku został on zorganizowany 9 maja.

W konkursie udział wzięło ośmioro uczestników z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Siewierz. Każdą placówkę reprezentowało dwóch najlepszych matematyków z klas trzecich. Celem konkursów było rozbudzanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci oraz dostarczanie radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągania sukcesu. Test, z którym zmagali się trzecioklasiści zawierał 25 zadań zamkniętych dostosowanych do wymagań szkolnych, ale wymagających logicznego myślenia. Po dokonaniu oceny prac, komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatów konkursu:

I miejsce: Jakub Fąferko -  Zespół Szkół nr 1 w Siewierzu,

II  miejsce: Jakub Cyba  - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych,

III miejsce: Małgorzata Broncel  – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żelisławicach,

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody, a mianowicie edukacyjne gry planszowe ufundowane przez Radę Rodziców. Natomiast każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu także otrzymali podziękowania za rozbudzanie zainteresowań uczniów i inspirowanie do zgłębiania wiedzy matematycznej. Majowe spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy mogli się bliżej poznać.

Wszystkim uczestnikom XVI Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych o tytuł „Mistrza Matematyki” oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Beata Pieprzyk

ztu.jpg