Dnia 26.04.2016r. zorganizowano w naszej szkole obchody Dnia Ziemi. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej przygotowali inscenizację pt. „Sprawa dla Ekologa”. Klasa pierwsza zaśpiewała ekologiczną piosnkę, do której akompaniowali na instrumentach samodzielnie wykonanych z różnego rodzaju odpadów. Następnie rozpoczęły się konkursy Wiedzy Przyrodniczej dla klas I-III i klas IV-VI. Wyniki konkursu były następujące:

klasy I-III

I miejsce:  Natalia Grzyb  klasa III

II miejsce:  Kamila Pordąb klasa III

III miejsce:  Nadia Całka klasa I

klasy IV-VI

I miejsce:  Andżelika Stankowska klasa V

II miejsce:  Mateusz Maliszewski klasa VI

III miejsce:  Tymoteusz Mrzywka klasa V

W dalszej części obchodów został przeprowadzony kolejny konkurs, na który wszyscy czekali z niecierpliwością , czyli Konkurs Mody Ekologicznej.  Jury miało „twardy  orzech do zgryzienia”, ponieważ wszystkie stroje były przygotowane i wykonane perfekcyjnie. Modelki  i modele prezentowali swoje ubiory w profesjonalny sposób. Po bardzo burzliwych obradach wyłoniono finalistów.

I miejsce:  Daniel Lubiński klasa VI  za ekologiczną suknię ślubną

II miejsce: Kaja Rychter   klasa I

III miejsce: Julia Stankowska  klasa III

Przyznano również trzy wyróżnienia:

Nina Bujna młodszy oddział przedszkolny

Michalina Góral  klas II

Sara Cembrowska  klasa II

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt:  „Lokomotywa Juliana Tuwima” przeprowadzony przez Panią Joannę Żołądź. Oto wynik:

W kategorii przedszkola:

I miejsce – Jakub Sowa

II miejsce – Maria Przemyk

III miejsce – Aleksander Chabiński

Wyróżnienie – Natalia Kalarus, Amelia Dębowiec, Konrad Kiepura.

W kategorii klas I - III:

I miejsce – Jakub Kubik

II miejsce – Lena Sobisz

III miejsce – Maciej Śliż

Wyróżnienie – Michalina Góral , Edyta Kiejnich, Karen Gibałka.

Następnie wręczono nagrody dla laureatów wszystkich konkursów i zakończono obchody Światowego Dnia Ziemi pod  hasłem „Palący Temat – Niska Emisja” .

Organizatorki : Joanna Górnisiewicz, Aneta Tyburkiewicz

szkola_bez_przemocy_small.jpg