Wycieczka w ramach KÓŁKA KULTURALNEGO

27.11.2015 r. po zajęciach lekcyjnych grupa młodzieży z naszej szkoły- w ramach Kółka kulturalnego- udała się do Kuźniczki Nowej, gdzie uczestniczyła w lekcji „Tradycje wigilijne” zorganizowanej w gospodarstwie agroturystycznym Stowarzyszenia Koń w Służbie Człowieka "HUSAR".

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat obyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, obejrzeli pokaz wypiekania opłatków metodą tradycyjną, własnoręcznie wykonali świece z wosku pszczelego, które później wykorzystali do stroików świątecznych. Zajęcia odbywały się w sali, gdzie mogli podziwiać bogatą ekspozycję zabytkowych sprzętów i wyposażenia wiejskiego gospodarstwa.

Największą radość sprawił naszym wychowankom ostatni punkt programu, czyli szkolenie w zakresie kontaktu z koniem i indywidualna przejażdżka konna każdego uczestnika wycieczki.

Urszula Szymiec i Aneta Bednarz

pojemnik_na_baterie.jpg