Drukuj

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Dzieci z rąk wychowawców otrzymały foliowe rękawice oraz worki, a następnie wraz z opiekunami wyruszyły w wyznaczone miejsca, by zgodnie z tegorocznym hasłem przewodnim „Wyprawa – poprawa” mieć swój wkład w poprawę warunków życia mieszkańców Siewierza.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III sprzątali teren wokół szkoły, natomiast klasy IV – VI, z racji starszeństwa, otrzymały trudniejsze zadanie - zebranie śmieci z ulicy Długiej.

Na głodnych i zmęczonych uczniów czekało ognisko, przy którym można było usiąść, upiec kiełbaski i odpocząć.

Akcji „Sprzątanie Świata” towarzyszył konkurs plastyczny na plakat reklamujący hasło „Wyprawa – poprawa” w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV - VI. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie uczniów, do organizatora wpłynęło wiele prac, z których trzy najlepsze w swoich kategoriach zostały nagrodzone materiałami plastycznymi.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji „Sprzątanie Świata” w naszej szkole czuwała pani dyrektor Joanna Górnisiewicz.

 

Opracowała: mgr Barbara Pawińska

 

DSC 0254

Akcje w których uczestniczymy

ztu.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 21st. Siewierz