Drukuj

22.06. 2015 r. 14- osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Justyny Chudy i Anety Bednarz wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Wrocławia.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ZOO, które wśród licznych atrakcji świata fauny i flory wzbogaciło się o Afrykanarium. Z niepewnością wkroczyliśmy do krainy dzikiej przyrody i nawet długa kolejka oczekujących na wejście nie zepsuła wrażenia, jakie to miejsce wywiera na zwiedzających. Mieliśmy możliwość obserwowania płaszczek, rekinów, karmienia pingwinów itp.

Następnie udaliśmy się do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu i obiadokolacji korzystaliśmy z uroków krytego basenu.

Kolejnego dnia zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy do Panoramy Racławickiej. Tam czekał już na nas przewodnik- Pan Stanisław, który po seansie z tym wyjątkowym dziełem malarskim poprowadził grupę w najciekawsze miejsca Starego Miasta. Zobaczyliśmy m.in. Katedrę, Bramę Kluskową, Salę Leopoldyna i Wieżę Matematyczną na Uniwersytecie Wrocławskim, Jatki,  kamieniczki „Jaś i Małgosia”. W trakcie spaceru szukaliśmy wrocławskich krasnali, które ukrywały się w najróżniejszych zakamarkach.

Powróciliśmy do hotelu na obiadokolację, a następnie udaliśmy się na pokaz Wrocławskiej Fontanny.

                W ostatnim dniu naszej wyprawy mogliśmy podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego SKY TOWER. Byliśmy też w Ogrodzie Japońskim, Hali  Stulecia i Parku Szczytnickim .

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się, by zjeść posiłek w Mc Donaldzie.

                                                              

  p; Justyna Chudy i Aneta Bednarz

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 29th. Siewierz