Drukuj

Wycieczka klas I – III do Ustronia.

Dnia 23.06.2015r. uczniowie klas młodszych wyjechali  na całodzienną wycieczkę do Ustronia.  Wielką atrakcją był dla nas ,,Leśny Park Niespodzianek”. Mieliśmy w nim możliwość bezpośredniego obcowania z naturą, ponieważ położony jest na południowym stoku Równicy. Podążaliśmy ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem mogliśmy podziwiać, karmić i głaskać zwierzęta: sarny, daniele, muflony, kozy karłowate, króliki. Zachwycaliśmy się silną postawą jeleni, dzikami z młodymi warchlakami, potężnymi żubrami, brzydko pachnącymi świnkami wietnamskimi. Nie zapomnimy zabawnych sytuacji w których dzikie zwierzęta cały czas spacerowały za nami ,aby dostać smakowity pokarm z naszej ręki. Oczywiście ziarna dla nich zakupiliśmy na terenie parku. Niektórych zwierząt i ptaków nie wolno było karmić i my tego przestrzegaliśmy. Fascynujący był pokaz  lotu  trzech sów  tuż nad naszymi głowami. Każda z miała swoje imię: Virgin, Tytus, Bubu. Stacja ptaków drapieżnych również rozbudziła nasze zainteresowania, oglądaliśmy z bliska: drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie. Następnie udaliśmy się Aleją Bajkową i przypominaliśmy sobie treść znanych i lubianych bajek . W każdym takim mini – domku były postacie z innej bajki i związana z tą bajką piosenka – ,,To super fajne”. Nie ominęliśmy również wesołej zabawy w kompleksie rekreacyjno – wypoczynkowym. W punkcie małej gastronomii mogliśmy się posilić i wzmocnić wybranym przez nas jedzeniem. Następnie spacerem udaliśmy się do Centrum – Ustronia aby zakupić pamiątki. W drodze powrotnej zrealizowaliśmy również swój ulubiony i OBOWIĄZKOWY plan wycieczkowy – MAC DONALD! Wróciliśmy: zmęczeni – ale zdrowi , radośni i pełni wrażeń. Wszystkim polecamy zwiedzenie tego prawdziwie urokliwego miejsca jakim jest Leśny Park Niespodzianek. Potwierdzają to zdjęcia.

Opiekunowie wycieczki: E. Bijak , B. Pawińska, P. Korusiewicz

   

Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Tuesday the 30th. Siewierz