Drukuj

„MISTRZ MATEMATYKI KLAS TRZECICH”

 

Dnia 26.05. 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu odbył się już XV Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł „ Mistrza matematyki klas III”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z pięciu Szkół Podstawowych z terenu gminy Siewierz. Każdą szkołę reprezentowało dwóch najlepszych matematyków z klas trzecich. Test zawierał 10 zadań konkursowych. Po dokonaniu oceny prac, komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatów konkursu:

I miejsce: Marcel Gala -  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Siewierzu,

II  miejsce: Mikołaj Góral  - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Siewierzu,

III miejsce: Filip Barylski  – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych,

DSC07650

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali kalkulatory. Wszyscy uczestnicy otrzymali ,,kostki rubika” oraz  zostali uhonorowani  pamiątkowymi dyplomami. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy mogli się bliżej poznać. Nauczyciele pracujący w klasach I – III dostrzegają walory i wartości płynące z organizacji konkursów na szczeblu gminnym, przeznaczone dla uczniów klas młodszych. Nasi najmłodsi uczniowie  mogą wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Uczą się wiary w siebie, rozwijają swój potencjał intelektualny. Reprezentują swoje szkoły w konkursach dostosowanych do ich wieku i możliwości.

Sponsorem zakupionych nagród jest Rada Rodziców - Dziękujemy

    

Elżbieta Bijak

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 24th. Siewierz