Drukuj

SPORTOWA NOC W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

Już po raz czwarty w swojej historii Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu zorganizowała całonocną imprezę z piątku na sobotę 24/25 kwietnia 2015 roku. Sportową Noc poprowadził i zapewnił wiele atrakcji pisarz książek dla dzieci i młodzieży Dariusz Rekosz, a całonocną opiekę nad dziećmi sprawowały: bibliotekarz Jolanta Jakubczyk, nauczyciele: Barbara Pawińska, Beata Pieprzyk, Justyna Borowiecka oraz Magdalena Drezler. Uczestnikami nocy w bibliotece było 20 uczniów klas III-VI Szkoły Podstawowej Nr 2  w Siewierzu.

    Po powitaniu Dariusz Rekosz podczas prezentacji multimedialnej przybliżył dzieciom swój dorobek twórczy oraz współpracę ze znanymi osobistościami ze świata filmu i sztuki. Nocny maraton rozpoczął się o godzinie 20 wieczorem, a zakończył się o 8 rano. Impreza obfitowała w różne konkurencje, zarówno indywidualne, jak i grupowe, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

    Pierwszym zadaniem, jakie stanęło przed drużynami, było wykonanie własnego znaku rozpoznawczego (herbu). Kolejna konkurencja, tym razem indywidualna, nosiła tytuł „Każdy może zostać sportowcem” i polegała na dorysowaniu do głowy znanej postaci stroju sportowego. Piosenkarz Andrzej Piaseczny przeobraził się w znanego piłkarza Messiego, a restauratorka Magda Gessler  stała się skoczkiem narciarskim.

    W następnym zadaniu, również indywidualnym, „ Gdzie jest piłka?” należało zaznaczyć na zdjęciu boiska usuniętą wcześniej piłkę. Dzieci mogły wykazać się także wiedzą ze znajomości polskich i światowych piłkarzy odgadując ich nazwiska na podstawie fotografii.

Podczas kolejnej konkurencji sprawdzały tym razem swoje wiadomości z literatury odgadując tytuły oraz bohaterów bajek na podstawie niewyraźnych zdjęć oraz fragmentów ilustracji.      

    Książka z dedykacją Dariusza Rekosza była nagrodą w pisemnym quizie poświęconemu tematyce igrzysk olimpijskich. Książka powędrowała do rąk ucznia klasy szóstej Kacpra Siąkały, który uzyskał najwięcej punktów.       

    Później drużyny układały dla siebie nawzajem krzyżówki, dopasowywały miasta do klubów piłkarskich. Dużo radości sprawiło uczestnikom nocy przedstawianie za pomocą gestów tytułów książek i konkurencji sportowych, czyli tak lubiane przez wszystkich kalambury. Ostatnią konkurencją przed godziną dwunastą była indywidualna rywalizacja w układaniu na czas jak największej ilości nowych wyrazów ze słów „IGRZYSKA OLIMPIJSKIE”.

    O północy Dariusz Rekosz  zorganizował dla dzieci niespodziankę w postaci wyjścia poza mury biblioteki i zawodów drużynowych z piłką na świeżym powietrzu. Ani wszechogarniające ciemności, ani późna pora, nie osłabiły zapału uczniów w chęci zdobycia pierwszego miejsca.

    Po powrocie do biblioteki, na drużyny czekało kolejne zadanie wymagające szybkiego refleksu, a polegające na układaniu się w kształcie liter polskiego alfabetu. Niespożyte pokłady energii dzieci wykorzystały tańcząc do znanych przebojów.

    O godzinie drugiej w nocy nastąpił długo oczekiwany przez dzieci moment przygotowania do nocnego seansu filmowego i snu. Sale biblioteczne zamieniły się w sypialnie wypełnione materacami, karimatami i śpiworami. Najwytrwalszych sen zmorzył dopiero o godzinie czwartej nad ranem. W trakcie całonocnej imprezy nie zabrakło również przerw na posiłek.

    Na zakończenie wszyscy uczestnicy „Sportowej Nocy” otrzymali z rąk pisarza Dariusza Rekosza pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Jolanta Jakubczyk-MGBP

Barbara Pawińska-SP2 Siewierz

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 21st. Siewierz