PASOWNIE NA UCZNIA

Dnia 14 października 2014r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Sołtys Gołuchowic Antoni Kocot oraz rodzice uczniów klasy pierwszej. Dyrektor szkoły Joanna Górnisiewicz powitała zgromadzonych  i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez pierwszaków. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności w tańcu, piosenkach, wierszach i inscenizacji. Następnie po złożeniu Ślubowania Dyrektor Szkoły dokonała pasowania na ucznia. Pan burmistrz wręczył pierwszakom teczki z plastycznymi przyborami oraz pamiątkowe dyplomy. Rodzice obdarowali swoje pociechy rogami obfitości, a Rada Rodziców zakupionymi upominkami.  Dalsza części akademii poświęcona była Dniu Edukacji Narodowej, którą przygotowali  uczniowie klas starszych. Przedstawili humorystyczną inscenizację oraz wiersze i piosenki. Później wszyscy udali się na pyszne pieczonki przygotowane przez rodziców. Myślę, że ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

wychowawczyni klasy I Aneta Tyburkiewicz

ztu.jpg