Drukuj

 

19 września nasza szkoła uczestniczyła w corocznej akcji pn. SPRZĄTANIE ŚWIATA.

Wszyscy uczniowie, a także przedszkolaki, zaopatrzeni w rękawiczki i worki, sprzątali otoczenie przy szkole, część lasu i pobocze. Efektem pracy było przyniesienie kilku worków śmieci, co nie świadczy dobrze o mieszkańcach Ziemi.

Warto poczytać nieco więcej o samej akcji na stronie www.sprzatanieswiata-polska.pl

Należy zadać sobie pytania, które są celami inicjatywy:

Jak zachęcić do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką? Czy promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!

Kampania obejmie szereg działań o charakterze edukacyjno-informacyjnym skierowanych do różnych grup odbiorców, w tym:

akcję plakatową,

publikację broszury edukacyjnej, kodeksu odpowiedzialnego turysty,

wydarzenia w charakterze eko - pikników towarzyszące akcjom sprzątania.

 

Oprac. Renata Dratwińska-Borys

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 1st. Siewierz