Spotkanie  z muzykiem

15 maja 2014 roku na specjalne zaproszenie przybył do naszej szkoły pan Sebastian, muzyk, gitarzysta.

Spotkanie to rozpoczęło się od krótkiego zapoznania dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas młodszych z podstawową wiedzą na temat instrumentów strunowych szarpanych oraz różnych gatunków muzyki. Po wiedzy teoretycznej przyszedł czas na próbę dźwięku. Pan Sebastian zademonstrował grę na gitarze akustycznej, elektrycznej oraz basowej. Ponadto zapoznał uczniów z osprzętem gitarowym tj.: efekt, wzmacniacz. Jednakże dzieci najbardziej ucieszyły się kiedy same mogły spróbować swych sił grając na owych gitarach.

Opracowała: mgr Beata Pieprzyk

polskabiega.jpg