Drukuj

PIKNIK RODZINNY

 

     23 maja br., na boisku szkolnym, odbył się kolejny PIKNIK RODZINNY, którego organizatorem była Rada Rodziców przy naszej szkole. Festyn rozpoczął się powitaniem przez Panią Dyrektor przybyłych gości – Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz – Pana Zdzisława Banasia, a także Zastępcy Burmistrza – Pana Dariusza Waluszczyka, rodziców oraz dzieci. Święto Rodziny to okazja do zaprezentowania wokalno-tanecznych i recytatorskich umiejętności najmłodszych. Pod hasłem Grunt to rodzinka swoje przedstawienie rozpoczęły przedszkolaki, a następnie uczniowie klas I – VI. Tematem przewodnim były rodzinne reklamy, w których dzieci prezentowały najważniejsze wartości płynące z rodziny. Reklamowane produkty to m.in. różowe okulary, rodzinne krople do oczu, rodzinne samochody czy rodzinne spa. Całość dopełniły piosenki o rodzinie znanych polskich artystów: Rodzina, ach rodzina, Grunt to rodzinka, Rodzina jest dobra na wszystko, Tu jest twoje miejsce, tu jest twój dom itp., a także układy taneczne: Żabki, Happy Pharrella Williamsa czy Chiquitita Abby. Po części artystycznej wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom symboliczne upominki, które wykonały podczas warsztatów z wirujących farb. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz: podziękował za pielęgnowanie rodzinnych wartości i przekazał życzenia wszystkim rodzinom uczestniczącym w festynie. Potem przyszła pora na atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, zamek dmuchany, basen z kulą, watę cukrową, lody, loterię fantową, pokazy strażackie, policyjne itp. Warto wspomnieć o przygotowanych kulinariach: ciasta, grill, napoje, a także przygotowana przez uczestników kółka kulinarnego, młoda kapusta z koperkiem na ciepło. Dzięki pięknej pogodzie, festyn trwał do wieczora, a wszyscy uczestnicy bawili się we wspaniałej atmosferze.

Renata Dratwińska-Borys

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 21st. Siewierz