PIKNIK RODZINNY

23 maja br., na boisku szkolnym, odbył się kolejny PIKNIK RODZINNY, którego organizatorem była Rada Rodziców przy naszej szkole. Festyn rozpoczął się powitaniem przez Panią Dyrektor przybyłych gości – Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz – Pana Zdzisława Banasia, a także Zastępcy Burmistrza – Pana Dariusza Waluszczyka, rodziców oraz dzieci. Święto Rodziny to okazja do zaprezentowania wokalno-tanecznych i recytatorskich umiejętności najmłodszych. Pod hasłem Grunt to rodzinka swoje przedstawienie rozpoczęły przedszkolaki, a następnie uczniowie klas I – VI. Tematem przewodnim były rodzinne reklamy, w których dzieci prezentowały najważniejsze wartości płynące z rodziny. Reklamowane produkty to m.in. różowe okulary, rodzinne krople do oczu, rodzinne samochody czy rodzinne spa. Całość dopełniły piosenki o rodzinie znanych polskich artystów: Rodzina, ach rodzina, Grunt to rodzinka, Rodzina jest dobra na wszystko, Tu jest twoje miejsce, tu jest twój dom itp., a także układy taneczne: Żabki, Happy Pharrella Williamsa czy Chiquitita Abby. Po części artystycznej wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom symboliczne upominki, które wykonały podczas warsztatów z wirujących farb. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz: podziękował za pielęgnowanie rodzinnych wartości i przekazał życzenia wszystkim rodzinom uczestniczącym w festynie. Potem przyszła pora na atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, zamek dmuchany, basen z kulą, watę cukrową, lody, loterię fantową, pokazy strażackie, policyjne itp. Warto wspomnieć o przygotowanych kulinariach: ciasta, grill, napoje, a także przygotowana przez uczestników kółka kulinarnego, młoda kapusta z koperkiem na ciepło. Dzięki pięknej pogodzie, festyn trwał do wieczora, a wszyscy uczestnicy bawili się we wspaniałej atmosferze.

Renata Dratwińska-Borys

EFS_z_podpisem.jpg