Drukuj

WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

     15 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyprawa miała dwa punkty programu. Pierwszy - to wizyta w Teatrze Groteska, a drugi – to relaks w Parku Wodnym. 

Spektakl, który obejrzeliśmy nosił tytuł „Adonis ma gościa”. Sztuka opowiadała historię pstrokatej papugi, zarozumiałej, zapatrzonej w „czubek własnego nosa”, rozkapryszonej, gotowej całymi dniami zachwycać się sobą dla zdobycia pochlebstw i najsmaczniejszych kąsków. Niespodziewany gość, który pojawił się w jego domu, uświadomił Adonisowi całą marność jego dotychczasowego życia. Zabawna opowieść pokazała, co jest naprawdę ważne, zwłaszcza szczęście, które leży na wyciągnięcie ręki. Aby je osiągnąć nie potrzeba wcale wspaniałych strojów, bogactwa i bezmyślnego przepychu, wystarczy tylko uważnie popatrzeć na nasze życie.

Reżyseria, gra aktorska, muzyka i scenografia sprawiły, że przedstawienie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Po chwili obcowania z kulturą przyszła pora na zabawę i relaks w Parku Wodnym. Wszyscy uczestnicy pod czujnym okiem opiekunów i ratowników korzystali z wielu wodnych atrakcji: rwącej rzeki, sztucznej fali, wodnych boisk, pływalni, ścianki wspinaczkowej, wodnego toru przeszkód, zjeżdżalni i placu zabaw.

Gdy dobiegł czas przeznaczony na wodną rozrywkę, cała grupa udała się do pobliskiej restauracji na zasłużony posiłek. Do Siewierza dotarliśmy wieczorem: zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 

W tym  miejscu należą się wielkie podziękowania dla Rady Rodziców, która dofinansowała naszą podróż.

 

Organizator: Renata Dratwińska-Borys,

Paweł Korusiewicz, Dariusz Guzy, Karolina Budek

Akcje w których uczestniczymy

szkola_bez_przemocy_small.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 21st. Siewierz