BAJKA O DZIELNYM SZEWCZYKU

Dnia 14 kwietnia 2014 roku, już po raz kolejny młodszy i starszy oddział przedszkolny oraz uczniowie klas I - III wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Zawierciu na spektakl pt. "Bajka o dzielnym Szewczyku", który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Nasi uczniowie są zafascynowani przedstawianiami tej trupy aktorskiej i nie opuszczamy żadnego z ich spektakli organizowanych w naszej najbliższej okolicy.

Tym razem wybraliśmy się w podróż z dzielnym Szewczykiem Dratewką, ubogim szewcem, który za to miał bardzo dobre serce i pomagał każdemu, kto był w potrzebie. Ten młody chłopak podjął się wyzwania, które miała dla niego zła czarownica. Więziła ona piekną księżniczkę w swym zamku. Dratewka by wyrwać dziewczynę ze szponów czarownicy musiał wykonać dwa zadania, wręcz niemozliwe do zrealizowania oraz rozwiązać jedną zagadkę. Oczwiście z pomocą swoich przyjaciół nasz dzielny bohater wykonał powierzone mu zadania i uwolnił księżniczkę. Zła wiedźma zamieniła się w ptaka i odleciała, a uratowana panna rzuciła się na szyję Szewczykowi dziękując za ocalenie jej z niewoli. Oboje pobrali się i zamieszkali w zamku czarownicy.

Niezmiernie cieszymy się, że historia Szewczyka skończyła się szczęśliwie, gdyż bardzo w to wierzyliśmy. Musimy dodać, że już dziś ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne zaproszenie na spektakl trupy aktorów z Katolickiego Tetaru Edukacji z Krakowa. Do zobaczenia już wkrótce!

Organizator: mgr Beata Pieprzyk

EFS_z_podpisem.jpg