17 kwietnia 2015 roku – w ramach Koła kulturalnego- grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami p. Urszulą Szymiec i Anetą Bednarz wybrała się na wystawę klocków LEGO do Galerii Katowickiej. Podróżowaliśmy autobusami komunikacji miejskiej   i pociągiem, by nasi wychowankowie mieli możliwość rozwijania samodzielności w zakresie korzystania z publicznych środków transportu.

Obejrzeliśmy wystawę, która łączy w sobie zabawę i edukację. Eksponaty przedstawiają postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Taka prezentacja umożliwia zwiedzającym poszerzenie wiedzy z zakresu historii, geografii czy architektury. Dzięki ekspozycji nasi uczniowie mogli obejrzeć m. in. figurę przedstawiająca Roberta Wadlow’a - najwyższego człowieka w historii ludzkości, budowlę potężnego statku kosmicznego znanego z serii Gwiezdne Wojny, Statuę Wolności, gigantycznych rozmiarów Titanica, ruchome fortece, interaktywną jeżdżącą kolej osobową itp. Zwiedzanie i możliwość samodzielnego uruchomienia robotów czy pojazdów wzbudziło zachwyt i sprawiło wiele radości naszym uczniom.

DSC07874 DSC07879

DSC07885

DSC07888Po obejrzeniu ekspozycji odwiedziliśmy też sklep firmowy LEGO, gdzie każdy mógł zakupić zestaw klocków lub inną pamiątkę związaną z wystawą.

Pobyt w Galerii Katowickiej zakończyliśmy posiłkiem w McDonald's.

Aneta Bednarz

FreshJoomlaTemplates.com