JĘZYK ANGIELSKI KLASA 6  20. 05. 20

Dzień dobry J

Proszę o zapisanie tematu lekcji i postępowanie według dalszych instrukcji.

Lesson

Topic: I’ve been to the computer sale.

Dzisiejszą lekcją rozpoczynamy naukę kolejnego czasu: Present perfect.

Otwórzcie podręczniki na stronie 95 i zapoznajcie się z informacjami z tabelek: Present perfect: affirmative oraz Present perfect: negative.

Otwórzcie podręczniki na stronie 86.

Zadanie 2. Otwórzcie podręczniki na stronie 122 – lista czasowników nieregularnych. Na liście odszukajcie poniższe czasowniki (te z ramki str. 86) i zwróćcie uwagę na III formę każdego z nich (past participle). Przepiszcie czasowniki z ramki do zeszytu według schematu:

Buy – bought – bought – kupować

Zadanie 4. Zapiszcie „zdania” 1-6 w czasie Present perfect (uwaga na czasowniki!)

Zadanie 5. Uzupełnijcie wypowiedź dziewczyny. Użyjcie czasu Present perfect (zdania twierdzące i przeczące)

Jutro podam odpowiedzi do zadań.

Pozdrawiam i powodzenia J

FreshJoomlaTemplates.com