Ciastka owsiane

• pół kostki miękkiego masła - 100 g
  • 1 łyżka miodu
  • 2 średnie jajka
  • płaska łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 czubate łyżki mąki pszennej
  • 100g żurawiny

Szklanka ma u mnie pojemność 250 ml.
Użyłam klasycznych płatków owsianych. Te błyskawiczne również będą idealne.

Jak zrobić ciastka owsiane dla dzieci:

W misce umieść mąkę, proszek do pieczenia i płatki owsiane. Wbij dwa jajka i dodaj miękkie lub roztopione masło i miód. Całość dobrze wymieszaj.

Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia. Napieraj porcję wielkości małego orzecha włoskiego. Formuj kulkę i spłaszczaj ją na papierze.
Odstępy nie muszą być duże. Ciastka nie rozlewają się na boki w trakcie pieczenia.
Formę wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Środkowa półka z grzaniem góra/dół. Czas - 15-20 minut, do zarumienienia ciastek.

Innowacja pedagogiczna

,,Odżywianie a zdrowie''

We współczesnej szkole edukacja zdrowotna jest bardzo ważnym element nauczania i wychowania, kładzie się na nią coraz większy nacisk. Promowanie zdrowego żywienia jest tak ważne, że powinno się uczyć już najmłodsze dzieci, by przywykły do stosowania ich na co dzień. Nieprawidłowe żywienie prowadzi do szeregu chorób, które powoli stają się chorobami cywilizacyjnym. By nauczyć dzieci zdrowo jeść trzeba dawać im dobre wzorce, pokazywać, że owoce i warzywa są nie tylko zdrowe, ale i smaczne, że mogą stanowić przekąskę zamiast słonych i niezdrowych chipsów, słodkich batoników czy innych fast foodów.

Powyższe przesłanki spowodowały, że w szkole należy na szerszą skalę podejmować działania mające na celu promowanie zdrowego sposobu odżywiania i tworzenia właściwych nawyków żywieniowych.

Uzasadnienie potrzeby wprowadzenia innowacji:

Jako cel główny naszych działań stawiamy na zwiększenie świadomości uczniów na temat wpływu odżywiania na organizm człowieka oraz wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych

Termin realizacji:

07.01.2019 r. - 31.03.2019 r.

pojemnik_na_baterie.jpg

Monday the 21st. Siewierz 2013