Drukuj

logo1

„Wszystko zaczyna się od pytania”

„Czy słoń jest owadem?”, „Dlaczego woda jest mokra?”, „Czy można dotknąć powietrza?”

Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają zadawać pytania, ale czy wszyscy umiemy na nie odpowiadać? Każda pomoc w szukaniu odpowiedzi wydaje się być na wagę złota.

My taką pomoc pozyskaliśmy!

Przez dwa kolejne lata będziemy szukać odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci z pomocą naszych zagranicznych partnerów z europejskich przedszkoli. Szkoła Podstawowa nr2 w Siewierzu rozpoczyna właśnie dwuletnią współpracę z partnerskimi przedszkolami w ramach projektu Comenius „It all starts with a guestion” („Wszystko zaczyna się od pytania”). Przed dwa kolejne lata będziemy wymieniać doświadczenia, wspólnie szukać odpowiedzi i wybierać najefektywniejsze metody pracy z naszymi partnerami z Rumunii (przedszkole koordynujące cały projekt), Francji, Turcji i Austrii. W oparciu o „nauczanie przez doświadczanie” (Inquiry Based Science Education IBSE) będziemy wspierać naszych przedszkolaków i uczniów w szukaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Już pod koniec października czteroosobowa grupa nauczycieli biorąca udział w projekcie wyjedzie do Rumunii, by przedstawić pierwsze efekty naszych działań i wymienić się doświadczeniami z naszymi europejskimi partnerami, w lutym będziemy gościć wszystkich naszych partnerów w naszej szkole. Kolejne spotkanie pod koniec maja we Francji, by podsumować pierwszy rok współpracy. Następnie Turcja i Austria.

Czy znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania? Na pewno zyskamy sprzymierzeńców w ich szukaniu, poznamy nowe kreatywne metody nauczania, wzbogacimy własny warsztat pracy, by nie zawieść dzieci, które będą oczekiwały, iż w zrozumiały, jasny sposób objaśnimy im otaczający je świat.

Koordynator - Katarzyna Dyrda

Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 2nd. Siewierz