WARSZTATY BANKOWE
16 maja przybyła do przedszkola, do grupy starszaków Pani Sylwia Jamrozy, która pracuje w Banku Ochrony Środowiska i która przeprowadziła dla dzieci warsztaty o pieniądzu i oszczędzaniu.
Najpierw przedszkolaki mogły się przekonać, co to znaczy oszczędzanie, bawiąc się w zabawę, gdzie dokonywały zakupów produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania szarlotki. Radości i osób chętnych do dysponowania pieniędzmi było co nie miara. Dzieci uświadomiły sobie, że zakupy w ilości większej niż te z listy oraz zakup dodatkowych produktów spoza listy znacznie uszczuplił ich oszczędności.
Pani Sylwia zaprosiła również starszaki do zabawy w detektywów. Za pomocą profesjonalnych, bankowych lup dzieci szukały tajemnic pieniądza i starały się odróżnić prawdziwy banknot od falsyfikatu. Każdy przedszkolak miał okazję zobaczyć zabezpieczenia pieniądza. Pod koniec bankowych warsztatów dzieci otrzymały skarbonki zrobione z papierowych kubków, na których naklejały etykiety z narysowanym przez siebie własnym celem oszczędzania. Na pamiątkę tego bardzo wartościowego spotkania Pani Sylwia rozdała dzieciom bankowe prezenty - niespodzianki.
Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony czas i przygotowanie tak ciekawych i pouczających warsztatów. Teraz każdy przedszkolak wie, że warto oszczędzać pieniądze i co najważniejsze, również wie jak sprawdzić, czy są prawdziwe.
Katarzyna Wilczyńska