Dnia 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi jest największym ekologicznym międzynarodowym świętem, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Obchodzimy je od ponad 50 lat. Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim.

W 2022 roku brzmi ono: "Inwestujmy w naszą planetę".

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy konkursy wiedzy przyrodniczej w kategorii klas I-III i klas IV-VIII. Poza tym odbył się konkurs mody ekologicznej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.  Uczniowie klasy I i II przygotowali ekologiczny teatrzyk. Dzieci z przedszkola i uczniowie klasy III zaśpiewali  ekologiczne piosenki.W  dalszej części obchodów obejrzeliśmy prezentacje multimedialne pt: “ Segregujemy odpady, bo inwesujemy w Ziemię” w ramach 13 Gminnej Konferencji Ekologicznej przygotowane przez uczennice klasy VII: Natalię Peterk,  Weronikę Kozerską, Kaję Rychter i Nadię Szatan. Poniżej link do prezentacji.

Podsumowaniem ekologicznego dnia była wspólna dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili.

Laureaci konkursów:

Konkurs Wiedzy przyrodniczej klasy I-III

I miejsce -  Julian Jabłoński klasa 2

II miejsce -Szymon Zajiczek klasa 3

III miejsce - Nela Biedroń klasa 2

Konkurs Wiedzy przyrodniczej klasy IV-VIII

I miejsce -  Sara Cembrowska klasa 8

II miejsce - Michalina Góral klasa 8

III miejsce - Natalia Peterek klasa 7

Konkurs Mody Ekologicznej przedszkole

I miejsce -  Szymon Dziura

II miejsce - Zuzanna Lubińska

III miejsce - Nikodem Borowiecki

Konkurs Mody Ekologicznej szkoła

I miejsce -  Weronika Kozerska klasa 8

II miejsce - Dominik Baryła, Kamil Sobisz klasa 1

III miejsce - Natalia Kalarus klasa 3

Uczennica klasy III Blanka Mamak zdobyła 3 miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej.

Wszystkim Laureatom gratulujemy!!!

organizatorki: Joanna Górnisiewicz,