Drukuj

 

 

 

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi jest największym ekologicznym międzynarodowym świętem, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Obchodzimy je od ponad 50 lat. Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim. 

 

W 2022 roku brzmi ono: "Inwestujmy w naszą planetę".

 

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy konkursy wiedzy przyrodniczej w kategorii klas I-III i klas IV-VIII. Poza tym odbył się konkurs mody ekologicznej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.  Uczniowie klasy I i II przygotowali ekologiczny teatrzyk. Dzieci z przedszkola i uczniowie klasy III zaśpiewali  ekologiczne piosenki.W  dalszej części obchodów obejrzeliśmy prezentacje multimedialne pt: “ Segregujemy odpady, bo inwesujemy w Ziemię” w ramach 13 Gminnej Konferencji Ekologicznej przygotowane przez uczennice klasy VII: Natalię Peterk,  Weronikę Kozerską, Kaję Rychter i Nadię Szatan. Poniżej link do prezentacji.

 

https://youtu.be/o0AxBMj8V48

 

Podsumowaniem ekologicznego dnia była wspólna dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili. 

 

Laureaci konkursów:

 

Konkurs Wiedzy przyrodniczej klasy I-III

 

I miejsce -  Julian Jabłoński klasa 2

 

II miejsce -Szymon Zajiczek klasa 3

 

III miejsce - Nela Biedroń klasa 2

 

Konkurs Wiedzy przyrodniczej klasy IV-VIII

 

I miejsce -  Sara Cembrowska klasa 8

 

II miejsce - Michalina Góral klasa 8

 

III miejsce - Natalia Peterek klasa 7

 

Konkurs Mody Ekologicznej przedszkole

 

I miejsce -  Szymon Dziura

 

II miejsce - Zuzanna Lubińska

 

III miejsce - Nikodem Borowiecki

 

Konkurs Mody Ekologicznej szkoła

 

I miejsce -  Weronika Kozerska klasa 8

 

II miejsce - Dominik Baryła, Kamil Sobisz klasa 1

 

III miejsce - Natalia Kalarus klasa 3

 

Uczennica klasy III Blanka Mamak zdobyła 3 miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej.

 

Wszystkim Laureatom gratulujemy!!!

 

 

 

organizatorki: Joanna Górnisiewicz, 

 

Aneta Tyburkiewicz

 

 

Akcje w których uczestniczymy

pojemnik_na_baterie.jpg
Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 27th. Siewierz